Flavours In The Mix
Berry Blue 1 kilo bag
SKU: W35820
Was £27.00
Now £24.00
Flavours In The Mix
Description
Berry Blue flavour. 1 kilo cello bag
A delicious medley of raspberry, blueberry and strawberry flavors.
Approximately 880 beans per kilo
Colour as represented is as accurate as possible, depending on your video and/or monitor settings
Specification
Gluten Free
Gelatine Free
Dairy Free
Fat Free
Peanut Free
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, concentrate of (spirulina) for colour, acidity regulator (E330), glazing agents (E904, E901, E903), flavouring, colour (E172).
Nutritional Facts
Berry Blue
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1570kJ/368kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 92g |
| of which Sugars | 68g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |