Harry Potter™ Butterbeer™ jelly beans 28g
SKU: W79013
£1.25
Description
New Pack Design Pack! Harry Potter™ Butterbeer™, the sweet and iconic wizarding drink, now in a jelly
bean! Tastes just like the real thing served at The Three Broomsticks™!
Grab & Go 28g bag - perfect for that delicious little treat.
bean! Tastes just like the real thing served at The Three Broomsticks™!
Grab & Go 28g bag - perfect for that delicious little treat.
Specification
Gluten Free
Gelatine Free
Dairy Free
Fat Free
Peanut Free
Alcohol Free
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, glazing agents (E904, E901, E903), concentrates of (carrot, apple, black currant,
turmeric) for colour, flavourings, salt, colour (E150a). ALCOHOL FREE
Nutritional Facts
Jelly Belly Beans
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1563kJ/368kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 92 g |
| of which Sugars | 68 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.06 g |