Flavours In The Mix
Tutti Fruitti 70g Bag
SKU: W42306
£2.30
Flavours In The Mix
Description
70g Grab n' Go bag in one of our newest flavour additions to the range, sweetly intriguing Tutti Fruitti flavour
Specification
Gluten Free
Gelatine Free
Dairy Free
Fat Free
Peanut Free
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, glazing agents (E904, E901, E903), flavouring, colours (E162, E172), concentrates of (spirulina, turmeric) for colour,
Nutritional Facts
Tutti Fruitti
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1573kJ/370 kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 92 g |
| of which Sugars | 69 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |