Harry Potter GRYFFINDOR Crest Tin™
SKU: W62236-G
£4.99
Description
NEW 2025 DESIGN JUST IN!!!
Harry Potter™ Crest Tin: GRYFFINDOR 28g Tin
Represent your house with these unique tins! What House to you belong to?
Inside our fabulous Gryffindor House crest tin you'll find 28g of Very Cherry flavour Jelly Belly beans.
Also available:
Green Apple for House Slytherin
Blueberry for House Ravenclaw
Lemon Drop for House Hufflepuff
Harry Potter™ Crest Tin: GRYFFINDOR 28g Tin
Represent your house with these unique tins! What House to you belong to?
Inside our fabulous Gryffindor House crest tin you'll find 28g of Very Cherry flavour Jelly Belly beans.
Also available:
Green Apple for House Slytherin
Blueberry for House Ravenclaw
Lemon Drop for House Hufflepuff
Specification
Gluten Free
Gelatine Free
Dairy Free
Fat Free
Peanut Free
Ingredients
Very Cherry: Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, cherry juice concentrate, acidity regulator (E330), glazing agents (E904, E901, E903), concentrates of (carrot, black currant, apple, turmeric) for colour, flavouring.
Nutritional Facts
Very Cherry
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1565kJ/368kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 92 g |
| of which Sugars | 68 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |