Flavours In The Mix
Cherry Cola 1 kilo bag
SKU: W35913
Was £27.00
Now £24.00
Flavours In The Mix
Description
Cherry Cola flavour. 1 kilo cello bag
Classic cola taste with a hint of cherry. Shhhhh Don't tell the Dr.....
Approximately 880 beans per kilo
Colour as represented is as accurate as possible, depending on your video and/or monitor settings
Specification
Gluten Free
Gelatine Free
Dairy Free
Fat Free
Peanut Free
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, colours (E150a, E172), flavourings, glazing agents (E904, E901, E903), concentrates of (black currant, carrot) for colour, acidity regulator (E330).
Nutritional Facts
Cherry Cola
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1553kJ/365kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 91 g |
| of which Sugars | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |