Flavours In The Mix
10 Flavour Gift Box 12x125g Multipack
SKU: W-74750x12
Was £78.00
Now £70.20
Flavours In The Mix
Description
Jelly Belly 10 Flavour 125g Gift Box 12 Unit Multipack Case Offer.
10 individual flavour compartments of our most popular flavours packed in a sumptuously designed box. Small and stylish yet packing a big flavour punch!
Flavours: Blueberry, Bubble Gum, Buttered Popcorn, Coconut, Green Apple, Peach, Red Apple, Tutti-Fruitti, Very Cherry, Watermelon
10 individual flavour compartments of our most popular flavours packed in a sumptuously designed box. Small and stylish yet packing a big flavour punch!
Flavours: Blueberry, Bubble Gum, Buttered Popcorn, Coconut, Green Apple, Peach, Red Apple, Tutti-Fruitti, Very Cherry, Watermelon
Specification
Gluten Free
Gelatine Free
Dairy Free
Fat Free
Peanut Free
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, peach puree concentrate, blueberry puree, acidity regulators (E270, E330, E331), flavourings, apple juice concentrate, fruit and plant concentrates (spirulina, apple, carrot, blackcurrant, pumpkin, hibiscus), colours (E100, E150a, E162, E171), glazing agents (E901, E903, E904), watermelon juice concentrate, cherry juice concentrate, dried coconut powder, salt.
Nutritional Facts
125g Box Assorted
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1530kJ/360kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 90 g |
| of which Sugars | 59 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.03 g |