Flavours In The Mix
MAY Freebie – Strawberry Cheesecake 70g Bag
SKU: FREE45
Flavours In The Mix
Description
Grab a FREE 70g bag of delicious Strawberry Cheesecake flavour beans this MAY.
Just ensure you place at least £30 of goods in your basket to qualify, and it'll be automatically added to your order at checkout
Individual Strawberry Cheesecake flavour 70g grab n' go resealable bag!
Cannot get enough cheesecake? Lucky for you we have Strawberry Cheesecake beans!
All of the flavour without the need for a fork or refrigeration. Perfect for road trips or picnics
Just ensure you place at least £30 of goods in your basket to qualify, and it'll be automatically added to your order at checkout
Individual Strawberry Cheesecake flavour 70g grab n' go resealable bag!
Cannot get enough cheesecake? Lucky for you we have Strawberry Cheesecake beans!
All of the flavour without the need for a fork or refrigeration. Perfect for road trips or picnics
Specification
Gluten Free
Gelatine Free
Dairy Free
Fat Free
Peanut Free
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, strawberry puree (1.07%), flavourings, glazing agents (E904, E901, E903), acidity regulator (E330), concentrates of (black currant, carrot, apple, pumpkin) for colour, colour (E172). Store in cool, dry place.
Nutritional Facts
Strawberry Cheesecake
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1550kJ/365kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 91 g |
| of which Sugars | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |